Student-gotuje

Portal internetowy poświęcony kulinarnym zmaganiom studentów. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych przepisów na łatwe i szybkie danie dodane przez studentów dla studentów. Zaznacz, jakie produkty posiadasz w swojej lodówce a my podpowiemy Tobie, jak można je wykorzystać i co można z nich przyrządzić. Znajdują się tutaj różne porady kulinarne, niezbędne studentom podczas poznawania świata kuchni.

Kategoria: strona firmowa.

Technologie: PHP, XHTML, JavaScript, JQuery.

Zakres prac: Kompleksowe wykonanie strony internetowej - zaprojektowanie szaty graficznej, logo oraz pełne oprogramowanie i wdrożenie systemu. System również oparty o nasz system zarządzania treścią CMS, który ułatwia zarządzanie zawartością strony.

Cel

W dzisiejszych czasach niezdrowe odżywianie jest jednym z głównych problemów w społeczeństwie, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Jak przekonać się do samodzielnego gotowania, mając na wszystko zbyt mało czasu i kiedy brakuje idealnie wyposażonej kuchni? Dodatkowo przepisy z książek kucharskich często są zbyt wymyślne i wymagają gromadzenia trudno dostępnych składników. Potrzebna jest zatem korzystna alternatywa dla fast foodów i jedzenia na wynos, która nie pochłonie całego dnia przy kuchennym blacie i pozwoli wyczarować coś pysznego i zdrowego z kilku składników.

Rozwiązanie

Portal internetowy Student-gotuje.pl to dostosowany do potrzeb młodych, prowadzących aktywny tryb życia ludzi, poświęcony kulinariom. Znajdują się tu nieskomplikowane przepisy na zdrowe jedzenie i to na każdą kieszeń. Każdy odwiedzający znajdzie tutaj coś dla siebie. Wchodząc na zakładkę Szukaj przepisu i zaznaczając dostępne sobie składniki, w krótkim czasie odnajdzie wygodny przepis. Poza tym dział Przepisy jest bogaty w kulinarne inspiracje zarówno na śniadanie, obiad, kolację, jak i zwyczajną przekąskę. Wszelkie wątpliwości oraz pytania odnośnie gotowania można wyjaśnić na Forum podczas dyskusji z innymi użytkownikami. Porady oraz cenne informacje dotyczące zdrowego odżywiania odwiedzający serwis znajdą w dziale Poczytaj. Każdy zarejestrowany ma również możliwość dodawania swoich przepisów, a także komentarzy i uwag. Wszyscy miłośnicy gotowania poszukujący cennych wskazówek odnajdą je na Blogu. Atrakcyjną funkcją serwisu jest także opcja zamawiania przepisów, które przez cały tydzień będą przychodziły na skrzynkę mailową.

Efekty

Portal Student-gotuje.pl cieszy się dużą popularnością oraz prężnie działającym forum. Już w swoich początkach spotkał się ze sporym zainteresowaniem, 7 czerwca 2008 roku zdobył trzecie miejsce w poznańskim konkursie Barcamp, podczas którego wyłoniono najlepsze startupy, czyli serwisy rozpoczynające swoją działalność. Obecnie jest uznaną stroną promującą zdrowe i niedrogie odżywianie wśród młodych ludzi i nie tylko.

Adres URL: www.student-gotuje.pl

Zobacz także

OSK Mustang
vectra unlimited
Dotacje na innowacje