KarpMax.pl

Portal społecznościowy skierowany do wszystkich miłośników wędkowania i łowienia karpi. W serwisie znaleźć można wiele atrakcyjnych funkcji i aplikacji, które przydadzą się każdemu, nawet początkującemu, pasjonatowi sztuki wędkarskiej.

Kategoria: portal społecznościowy.

Technologie: PHP, XHTML, JavaScript, JQuery, OpenX.

Zakres prac: Kompleksowe wykonanie serwisu internetowego - zaprojektowanie szaty graficznej, pełne oprogramowanie portalu. Serwis został w całości oparty o nasz autorski system zarządzania treścią, dzięki czemu zarządzanie portalem jest łatwe i intuicyjne.

Adres URL: www.karpmax.pl

Cel

Wędkarstwo karpiowe to nie tylko hobby, to sposób życia – tak powiedziałby każdy zapalony wędkarz. Amatorzy tego sportu lubią oddawać się swojej pasji i dzielić z innymi swoim doświadczeniem i osiągnięciami. Nic więc dziwnego, że ten temat szybko dał się złowić do sieci. Potrzeba miejsca, gdzie miłośnicy wędkowania mogliby prowadzić dyskusje, poznawać nowinki oraz korzystać z wielu przydatnych aplikacji, zaowocowała powstaniem portalu społecznościowego Karpmax.pl.

Rozwiązanie

Karpmax.pl to portal społecznościowy o tematyce wędkarskiej. Został stworzony z inicjatywy redaktora naczelnego czasopisma „Karp Max” Przemysława Mroczka, w szczególności z myślą o amatorach łowienia karpi. Aby serwis był przyjazny użytkownikom, zajęliśmy się opracowaniem koncepcji graficznej, która w pełni odzwierciedlałaby klimat wędkarskiego świata. Prostota oraz przyjemna dla oka kolorystyka nie odciągają uwagi odbiorcy, za to pozwalają skupić się na głównym temacie.

Portal wyposażyliśmy również w atrakcyjne moduły i aplikacje. Poszczególne zakładki znajdujące się na stronie prezentują użytkownikowi wszelkie nowinki dotyczące sprzętu wędkarskiego, organizowanych zawodów, rekomendowane miejsca do łowienia, a także niezbędne informacje dotyczące sztuki wędkowania.

Portalowa społeczność ma szanse zacieśnić swoje więzi dzięki forum, a także sekcji „Karpiarze”, gdzie każdy użytkownik może się przedstawić, dodając swoje zdjęcie oraz kilka słów na swój temat. Wiele interesujących ciekawostek odwiedzający mogą się dowiedzieć z bloga redagowanego przez Przemysława Mroczka.

Dodatkowo stworzyliśmy prosty moduł e-sklepiku internetowego, w którym każdy zarejestrowany odwiedzający może zakupić koszulki, filmy DVD, książki oraz poszczególne wydania pisma „Karp Max”. Wzbogaciliśmy także portal o przydatną aplikację, informującą o warunkach pogodowych w poszczególnych miastach.

Programując portal, przyłożyliśmy szczególną wagę do działań SEO, tak by zyskał wysoką pozycję w wyszukiwarkach internetowych.

Efekty

Portal społecznościowy Karpmax.pl to długo wyczekiwany serwis, pierwszy skierowany bezpośrednio do amatorów łowienia karpi. Dzięki wielu ciekawym funkcjom przyciąga sporą liczbę użytkowników i z pewnością w krótkim czasie od swojej premiery zdobędzie sporą popularność, zwłaszcza wśród czytelników czasopisma „Karp max”, choć nie tylko.

Zobacz także

focusonenglish.pl
student-gotuje.pl
Dotacje na innowacje